Translate

środa, 9 lipca 2014

" Wędrówka przez słońce "

Witam Was Kochani !

Minęło pół roku, kiedy napisałam tutaj swoją ostatnią notkę.. Dużo się działo po upływie tego czasu ,aczkolwiek mam nadzieję ,że powrót będzie bardziej kreatywniejszy i intensywniejszy ,a posty będą pojawiać się częściej.. Nie jestem wstanie jednak tego obiecać..;( Odkąd pamiętam dzieliłam się tu każdym, ważnym Dla mnie wydarzeniem ,  opiniami na dany temat czy opisywałam  po prostu swój miniony dzień ..
W przeciągu 6miesięcy miałam czas by zajrzeć w głąb samej siebie, dostrzec intencje ludzi ,ale przede wszystkim chciałam sprawdzić czy dam radę przejść przez wyznaczoną wcześniej  drogę..
W takich okolicznościach odkładamy wszystko co zbędne i staramy się być konsekwentni w tym co robimy..Hmm. Do dnia dzisiejszego utkwiły mi w pamięci słowa pewnej osoby , która dosłownie przypadkowo stwierdziła, iż pomimo szczerych chęci wcale nie jestem konsekwentna ..!
Po części miała rację, aczkolwiek noworoczne postanowienie przy odrobinie własnej woli
 pokazało ,że wcale nie taki diabeł straszny..


...

"Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.."

Nigdy nie zrozumiem postępowania pewnych osób. Przez tak długi czas kładły mi kłody pod nogi ,a ja mimo to starałam rozbijać ich postępowania na czynniki pierwsze tłumacząc ich , oraz obwiniając za to wszystko sama siebie.. Teraz wiem ,ze manipulacja oraz fałszywość osób trzecich spowodowała ,że straciłam nad sobą kontrolę ,stając się tym samym pionkiem w cudzej grze , pionkiem który grał jak mu zagrano.. Teraz wiem ,że dokonałam właściwego wyboru , wcale nie uciekłam przed konsekwencjami czy problemem ,lecz w  skuteczny sposób dowiedziałam się o intencjach tzw. "Przyjaciół".  Izolacja od ludzi ,którzy byli główną  przyczyną tego wszystkiego okazała się słuszna.. Ukazała w świetle dzienny prawdziwe oblicze osób do których miałam 100% zaufanie.. ! Zawsze znajdzie się ktoś taki dla którego satysfakcją będzie wpieprzanie się w cudze życie ,a zarazem niszczeniem go ,niżeli pielęgnowanie własnego..
Czy takiej osobie warto dać kolejną szanse? Przyjacielowi ,który stał się w jednej minucie wrogiem?
Zamykające się koło fortuny.. To się nigdy nie zmieni ,a  z czasem problem będzie jedynie narastał..


...
 
ZMIANY,ZMIANY,ZMIANY..
 
Izolacja od pseudo przyjaciół , zdana matura , rozpoczęta rekrutacja na studia i otoczenie się osobami ,które wprowadzały stopniowo promienie słoneczne , które dowiodły ,że szczere intencje na tym świecie jeszcze istnieją ,pomogły mi spojrzeć na te wszystkie wydarzenia z perspektywy czasu.. Raz  z górki raz pod górkę ,jednak każda lekcja czegoś uczyła.. Nie żałuje niczego ,bo po każdej porażce stawałam się silniejsza jak i odporniejsza..
 
 
...
 
Idealny wieczór ?
-taras, huśtawka oraz dobra książka . Sama nie wierze ,że to powiedziałam :D Ponieważ nigdy nie czytałam książek i jakoś nigdy nie przykuwałam większej uwagi ku temu by to zmienić.. Ale postanowiłam jednak trochę nadrobić .. Ostatnio trafiła w moje ręce piękna książka pt. : "Wędrówka przez słońce"  399stron opowieści ,która potrafi wstrząsnąć ! Ukazuje przede wszystkim okrutny świat handlem ludźmi .. W szczególności dziewczynkami w wieku 13-18lat .. Historia 2sióstr ,które podczas tsunami w Indiach straciły nie tylko cały swój dobytek ,ale także całą rodzinę.. Szukając pomocy , mogły ją jedynie znaleźć u sióstr zakonnych ,jednak klasztor znajdował się w innym mieście. Ne mając dachu nad głową ,ani rodziny nie miały nic do stracenia .. Podczas podróży  zostały uprowadzone .. Dla tych ludzi ,młode dziewczynki były jedynie towarem na sprzedaż.. Nie interesowały ich losy dziewczynek.. Główna bohaterka (Sita 13lat) młodsza siostra została uprowadzona począwszy od Bombaju ,Francji aż po Stany Zjednoczone..
 
 
 
Wciągająca książka to na pewno !
Aczkolwiek wgłębiając się w okrutny, współczesny świat spotykamy się z różnorodnymi problemami na co dzień , handel ludźmi mimo tematem każdemu dobrze znanym to i tak zostaje gdzieś w społeczeństwie zapomniany.. Nie powinniśmy mimo wszystko tego ignorować !! Może w Polsce nie jest to ,aż tak bardzo rozgłaśniane  ,aczkolwiek poza granicami naszego kraju istnieje wiele organizacji ,które starają się zwalczać ten problem.. Poniżej podam Wam kilka stron ,które się tym zajmują ! W podziękowaniach dostrzegłam APEL w którym zapisane było o jakąkolwiek pomoc !! Nie chodzi tutaj o pieniądze lecz o rozgłos !! Jeśli sami prowadzicie blogi napiszcie coś na ten temat im większy rozgłos tym większe zainteresowanie mediów, polityków..itd.
 
 
 
 
Poniżej kilka stron :
 
Ponadto polecam dla zainteresowanych blog Freedom Project stacji CNN, gdzie znajdziecie przeróżne historie i wnikliwe komentarze : www.thecnnfreedomproject.blogs.cnn.com
 
Podobne książki :
Zbrodnia
Twarzą w twarz ze współczesnym niewolnictwem
The Natashas
Sex trafficking
Disposable People
 
Filmy:
At the end of slavery wyprodukowany przez IJM
Sex Slaves film produkcji Frontline Television
 
 
Dobrej Nocy ! #GoodNight !


2 komentarze:

 1. l absolutely fell in love with your blog, following you!<3
  Make sure you also check out my blog and follow me as well.

  http://fashionableperfection.blogspot.nl/

  Love John Setrodipo

  OdpowiedzUsuń
 2. Great blog! Maybe want to follow each other on GFC, Bloglovin and Facebook? If yes, just follow me and i follow you back :)
  xoxo
  http://smellofpeony.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Mile widziane komentarze , jeśli spodobał ci się blog dodaj Go do OBSERWACJI , Ja odwdzięcze się tym samy.. ;-)